Aukos/Donations
Žinių kalendorius
2019 m. gegužės mėn.
S Pr A T K Pn Š
« Bal    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Žinių archyvas

Visi lietuviai mėgsta šventes, turbūt todėl, kad yra rimtų ir darbščių žmonių tauta. O švenčių metu galima pasikviesti draugų, bendrauti, dainuoti, šokti, žodžiu šauniai praleisti laika. Gimtadienis – šventė, kuri būna kartą metuose ir jai dažnai ruošiamės iš anksto. Suplanuojam laiką, vietą, programą, pasikviečiam svečių.

Šiemet Vasario 16-osios dienos gimtadienis buvo 101-sis Lietuvai ir mums Rochester NY bendruomenės lietuviams. Ir skaičiai gražūs, ir šventė su daugybe naujų svečių prasidejo jau iš ryto. Edvardo Gervicko Lituanistinėje mokykloje tautiniais rūbais pasipuošę mokiniai atliko savo paruoštą programą su dainom, eilėraščiais, šokiais ir Lietuvos valstybės himnu. Jiems talkino ir tautiškais rūbais pasipuošę mokytojos vadovaujamos mokyklos direktorės Aušros Lelytės Clifford. O kai mokiniai užtraukė “Ant kalno mūrai”, tuomet jau prisijungė visi žiūrovai ir dainos žodžiai pakilo i bažnyčios skliautą.

Lietuvos gimtadienio proga gavome dovanų iš Lietuvos ambasados Vašingtone II-jo sekretoriaus Tado Kubiliaus ir Niujorko Maironio Lituanistinės mokyklos direktorės Rasos Savičiūtės Sprindys. Geriausios dovanos vaikams – knygos ir saldainiai. Dar vienas dalykas,  kuris sužavėjo mokinius, tai lietuviškos dainos, kurias atliko vyrų vokalinis ansablis “Tolimi Aidai” (vadovas Kęstutis Daugirdas) iš Los Andželo. Kai kurie vaikai dar nebuvo girdėję taip smagiai atliekamų lietuviškų dainų. Po koncerto visi buvo pakviesti pasivaišinti gardžiais užkandžiais ir pabendrauti su svečiais.

Rochester NY Airport Marriott pokylių salėje 6 val. pp prasidėjo Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienos šventinis minėjimas, i kurį rinkosi pasipuošę bendruomenės nariai ir svečiai. Iškilmingą minėjimą pradėjo Rochester NY apylinkės lietuvių bendruomenės pirmininkė Skirmantė Juodeikytė Philippone. Sugiedojus Lietuvos ir JAV himnus visus sveikino Lietuvos garbės konsulas NY valstijoje Rimas Cesonis, Vašingtono Lietuvos ambasados II-asis sekretorius Tadas Kubilius, NY LB apygardos pirmininkė Rasa Savičiūtė Sprindys. Į šventę buvo atvykę Rasa ir Tomas Mitrulevičiai (krašto valdybos financų vicepirmininkė ir sporto vicepirmininkas SALFASS atstovas).

Šventinis muzikinis akcentas buvo Los Andželo vokalinė grupė “Tolimi Aidai”, jie nepabūgę žiemos pūgų ir šalčio atvyko koncertuoti ir džiuginti mus lietuviškom dainom, bei puikiais dainu pristatymais. Didelis AČIU Jiems!

Esame dėkingi organizatoriams už nuostabią šventę, už sveikinimus, už tai, kad buvome kartu, už tai, kad esame, mokomės, dirbame, kalbame, nepamirštame ir visada mylime savo Lietuvos kraštą.

Visas dainas ir mintis mes skyrėme šiai mažai, bet tokiai stipriai valstybei – LIETUVAI.

Virginija Mockevičienė
Rochester NY
E.Gervicko Lituanistines Mok. Mokytoja