Aukos/Donations
Žinių kalendorius
2019 m. gegužės mėn.
S Pr A T K Pn Š
« Bal    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Žinių archyvas

Šių metų spalio mėnuo mokytojoms – ypatingas. Mokslai jau įsibėgėjo, o ir mūsų mokytojų diena atėjo…

Į Vaivos Vebraites mokyklą jau ketvirtą rudenį atskuba gausus vaikų būrys – 22 mokinukai ir jų nuostabios šeimos! Džiugu kad šįmet turim ir pipirų klasę. Kaip sakoma, mokytis kalbų reikia pradėti nuo mažens.

Šie mokslo metai kupini žinių, mokslo ir daug įdomių projektų. Mokslo metų atidarymo šventė įvyko rugsėjo 15 d. Mokiniai ir jų tėveliai sugiedojo tautišką giesmę ir skubėjo į savo klases pradėti naujus mokslo metus. Mokyklos direktorė Agne D’Orso ir šaunus mokytojų kolektyvas palinkėjo vaikams mokslingų metų.

Šiuo metu Vaivos Vėbraitės mokyklėlėje nuolatos dirba trys mokytojos, dėstančios lietuvių kalbą. Viena iš jų – mokyklos direktorė Agnė D’Orso, taip pat direktorės pavaduotoja Sigita Šimkuvienė, mokytoja Laima Reiss, šių eilučių autorė, bei muzikos mokytoja Zita Rossi. Jau treti metai mokykloje padeda studentai – praktikantai iš Lietuvos. Šįmet sulaukėm ypatingos padėjėjos – Vaivos Vėbraitės marčios Renatos Vėbrienės su dviem dukromis.

Spalio mėnesį vaikai džiaugėsi šaunia pamoka apie knygnešius. Juk ir mes, mokytojos Amerikoje, esame kaip kažkada tie Lietuvos knygnešiai… Širdingai dėkojame Pauliui Nenortui už jo nuostabią paskaitą ir mokytojoms už nepailstamą darbą.

Spalio 13 d. V. Vėbraitės lituanistinėje mokykloje viešėjo ir pamoką apie knygnešius vedė žymaus lietuvių knygnešio ir literato Andriaus Matulaičio provaikaitis Paulius Nenortas. Pats Paulius gimė lietuvių šeimoje Amerikoje, o lietuvių kalbos žinias, kaip ir mūsų mokyklėlės vaikai, stiprino šeštadieninėje mokykloje, nuo pat mažens gilinosi į savo šeimos ir giminės šimtmečius siekiančią istoriją.

Paulius papasakojo apie savo prosenelį, kuris savo broliui Petrui Matulaičiui padėjo platinti garsųjį „Aušros“ laikraštį ir kitus lietuviškus leidinius, bei pats buvo vienas iš „Ūkininkų” ir „Sietyno“ draugijų steigėjų, visais įmanomais būdais gynė lietuvybę, bei lietuvių kalbą. Už nuopelnus Lietuvai 1930 m. birželio 1 d. Andrius Matulaitis buvo apdovanotas pirmuoju Vytauto Didžiojo ordino I laipsnio medaliu.

Tačiau ne tik Pauliaus prosenelis ir prosenelio broliai buvo knygnešių gretose! Paulius vaikams vaizdingai pasakojo apie jo vadinamas bobules Matulaitytes, Matulaičių giminės moteris, kurios, ypač po caro pavedimo suimti Matulaičių giminės vyrus, labai aktyviai įsijungė į knygnešių veiklą, bei drąsiai tęsė uždraustos lietuviškos spaudos platinimą Lietuvoje.

Pauliaus dėka, mokyklos mokiniai turėjo unikalią galimybę išgirsti autentiškas pusantro amžiaus siekiančias istorijas apie neretai pamirštamus Lietuvos didvyrius, neleidusius palaidoti lietuvių kalbos. Yra svarbu, kad jaunoji lietuvių diasporos karta nepamirštų, jog kadaise, siekiant išsaugoti kalbą, kurios jaunimas dabar gali nevaržomai mokytis įvairiausiomis priemonėmis, žmonės aukojo ne tik savo gerovę, bet ir savo likimus.

Spalio 20 d. didžiuojamės pravestu mūsų projektu “ iš močiutės skrynios”. Pamokėlės metu vaikučiams buvo suteikta galimybė susipažinti su senoviškais daiktais (verpimo rateliu, skalbimo lenta ir vaizdine medžiaga, kaip buvo kepama duona senovėje). Taip pat vaikai turejo galimybę išmokti karpyti senovinius karpinius. Širdingai dėkojame Linos skanumynams už skanios duonelės receptą ir eigą kaip yra kepama duona. Vaikai, jų teveliai ir svečiai turejo galimybę pasivaišinti lietuviška rugine duona.

Žinoma, spalio paskutinį šeštadienį ne tik repetavome lietuviškus žaidimus ateinančioms Kalėdoms, bet ir dūkom persirėdę įvairiais personažais Halloween šventei.

Lituanistinės mokyklos vardu esame labai dėkingi uoliai lankantiems mokyklėlę vaikučiams ir jų tėveliams.

Mūsų mokykla širdingai dėkoja visiems rėmėjams, o ypač Lietuvos fondui už galimybe sėkmingai gyvuoti.

Laima Reiss, Renata Vėbrienė, Agnė D’Orso