Aukos/Donations
Žinių kalendorius
2019 m. gegužės mėn.
S Pr A T K Pn Š
« Bal    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Žinių archyvas

Vasario 16-ąją, šeštadienį kaip ir visa Lietuva, taip pat ir JAV LB mokykla „Lietuvėlė“ minėjo 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos metines. Kaip ir kiekvieną šeštadienio rytą „Lietuvėlėje“ diena prasidėjo Lietuvos valstybės himnu, bet šį kartą mokiniai himną atliko rankose laikydami geltonus, žalius ir raudonus skėčius, iš kurių sukūrė Lietuvos trispalvę. Visa diena buvo skirta paminėti šią iškilią progą lietuvių tautai, todėl netrūko šokių, dainų ir šventinio šurmulio! Po himno ir mokyklos vadovės Auksės Motto šventinės kalbos, mokiniai kartu su mokytoja Simona skambant lietuviškai muzikai šoko pasipuošę tautiška simbolika, vyriausias mokinys Petras plevėsavo Lietuvos trispalve, mažųjų rankose plazdėjo vėliavėlės, o kitų – mirgėjo geltoni, žali ir raudoni skėčiai!

Mūs kalba pati gražiausia
Mūs kalba pati skambiausia
Jei nebūtų šios kalbos,
Tai nebūtų Lietuvos!
Linkime visiems kalbėti,
Vardą Lietuvos minėti.
Lietuvėle tu graži
Nes pasaulyje esi.

Šiuo  video sveikinimu “Lietuvėlės” mokiniai pasveikino viso pasaulio lietuvius, perduodami žinią, kad visi mes esame Lietuvos  tauta, kalbantys viena kalba, turintys bendrus papročius,  istorines bendras šaknis.

Vyko ir integruotos lietuvių kalbos ir istorijos pamokos. Mažiausieji mokyklos mokiniai analizavo ir spalvino Lietuvos trispalvę. Vyresnieji mokiniai perskaitė ir nagrinėjo 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje Lietuvos Tarybos, kurią sudarė 20 signatarų, pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės aktą, skelbiantį, kad Lietuvos Taryba: „atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“. Vėliau mokiniai skaitė Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo kalbą, o pamokos baigėsi interaktyvia viktorina „101 klausimas apie Lietuvą“. Viktorina susidarė iš geografijos, kultūros, lietuvių kalbos ir istorijos sričių klausimų. Mokiniai įrodė, kad žino ne tik Lietuvai svarbius įvykius, tradicijas, bet ir sužinojo naujų, įdomių faktų, pavyzdžiui, kad lietuvis per metus suvalgo 110 kg juodos duonos! Visą dieną šurmuliavo džiaugsmas, skambėjo lietuviškos dainos, mokiniai deklamavo eiles apie Lietuvą, jos laisvę, gamtą ir garbę esant tokios mažos, bet stiprios tautos dalimi!

„Lietuvėlės“ mokyklos praktikantė,
Vilniaus universiteto absolventė Simona Petrauskaitė