Aukos/Donations
Žinių kalendorius
2019 m. gegužės mėn.
S Pr A T K Pn Š
« Bal    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Žinių archyvas

„Lietuvėlės mokiniai tapo mažaisiais veterinarais!

 

Paskutinį spalio šeštadienį JAV Lietuvių Bendruomenės mokykloje „Lietuvėlė“ vyko antrieji praktiniai mokymai! Mokinių Petro ir Vėjo mama, dr. Kristina Vygantas supažindino vaikus su gydytojo veterinaro profesija! Dr. K. Vygantas baigė veterinarijos studijas Medicinos koledže, Kornelio universitete, Niujorko valstijoje. Oberno universitete atliko oftalmologijos praktiką, o 2001 m. tapo Amerikos veterinarijos oftalmologų koledžo (ACVO) diplomate! Dr. K. Vygantas specializacija – oftalmologija, ji gydo, operuoja įvairių gyvūnų akis.

Pirmiausia dr. K. Vygantas mokiniams pristatė prezentaciją apie savo darbą, pacientus, papasakojo kaip juos gydo. Vėliau į klasę atkeliavo keturkojė draugė – kalytė Laimutė, kuri buvo labai drąsi ir tapo paciente. Dr. K. Vygantas pademonstravo kaip reikia: apžiūrėti šuniuką, paklausyti šuniuko širdelės plakimą ir patikrinti akyčių kraujospūdį. Visi mokiniai įsijautė į gydytojo veterinaro profesiją: mokėsi užčiuopti pulsą, paklausyti šuniuko širdelės plakimą stetoskopu, išmoko kaip taisyklingai dėvėti medicininę kaukę, pirštines ir kepuraitę. Žinoma, vaikams daug džiaugsmo suteikė buvimas drauge su šuniukais, galimybė juos paglostyti ir apžiūrėti. Vėliau mokiniai uždavė gydytojai klausimų apie jos darbą, gyvūnų priežiūrą. Vaikams labai patiko pristatymas ir jie suprato, kad gydytojo veterinaro profesija yra atsakinga ir norint padėti gyvūnui neužtenka tik meilės, reikia atsidavimo ir žinių!

Praktiniais mokymais siekiama mokinius artimiau supažindinti su įvairiomis profesijomis, praturtinti jų žodyną, suteikti galimybę įgyti naujų įgūdžių, skatinti vaikus veikti, džiaugtis atradimais, o tėvams turiningai praleisti laiką kartu su savo vaikais ir įsitraukti į mokymo procesą.

Visa mokyklos bendruomenė nuoširdžiai taria ačiū, dr. Kristinai Vygantas ir jos šeimai už įdomų ir mielą pristatymą! Kitų mokymų metu mokiniai išgirs subtilybių apie architekto profesiją! Didžiuojamės ir dėkojame mūsų mokinių tėveliams, kad nepaisant prastų oro sąlygų, įtempto gyvenimo ritmo, kiekvieną šeštadienį atveža vaikus į „Lietuvėlę“, prisideda prie jų ugdymo ir gerovės.  Ačiū, kad esate kartu!

„Lietuvėlėsmokyklos praktikantė, 

Vilniaus universiteto absolventė Simona Petrauskaitė