Aukos/Donations
Žinių kalendorius
2019 m. gegužės mėn.
S Pr A T K Pn Š
« Bal    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Žinių archyvas

 

Konkursų puslapyje paskelbėme 2019 piešinių ir rašinių konkursų rezultatus. Galite susipažinti su nugalėtojais ir jų darbais. Ten pat rasite ir praėjusių metų konkursų rezultatus.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet JAV LB Švietimo Taryba surengė rašymo konkursą, skirtą Pasaulio lietuvių metams.
Ačiū mokytojams ,kurie labai rimtai ir atsakingai aiškino mokiniams temas , patarė į ką svarbu atkreipti dėmesį aprašant temas. Ačiū mokiniams, kurie metai iš metų dalyvauja konkursuose, nuoširdžiai ir atvirai išdėsto savo pamąstymus apie, kalbą, lietuvybę, lietuvos gamtą, istoriją. Visų rašiniuose pasireiškia grožėjimasis, meilė, ilgesys tam vienam mažam kampeliui _ Lietuvai.Šaunu, kad turime galimybę pasirodyti kaip mes rašome lituanistinėse mokyklose, kuo mums brangi lietuvių kalba. Mokiniai puikiai supranta, kad be lietuvių kalbos, kultūros, istorijos ir tautos nebūtų Lietuvos. Net ir gyvenant toli nuo jos, galima labai daug žinoti apie Lietuvą, garsinti ją, pasakoti, pristatyti amerikoniškose mokyklose, renginiuose, vaikščioti gatvėse pasipuošus lietuviška atributika. Lai visi mato ir žino – mes esame pasaulio lietuviai.

Rašinius vertino komisija:
Vida Rupšienė – Čikagos mokyklos direktorė
Jolanta Zurumskienė – mokytoja
Sandra Zalnieriunaitė – mokytoja
Simona Norgelaitė – lietuvių kalbos mokytoja
Vilma Poliuvienė – direktorės pavaduotoja

 

Taip pat JAV LB Švietimo taryba organizavo piešinių konkursą, skirtą paminėti Juozo Tumo – Vaižganto metams.
Juozas Tumas Vaižgantas (1869 09 20 – 1933 04 29) -Lietuvos rašytojas, spaudos darbuotojas, literatūros istorikas, kritikas, visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas. Piešinių konkurso temos buvo parinktos pagal Vaižganto kūrybą: ,,Mikutis gamtininkas” bei ,,Dėdės ir dėdienės”
Sveikiname nugalėtojus.

Piešinius vertino:
Rolandas Dabrukas – dailininkas, knygų iliustratorius,
Lina Giusti – dailės mokytoja, keramikė,
Rita Clemens – dizainierė, dailės mokytoja

Laimėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais, piniginėmis premijomis.
Premijų Mecenatas – Lietuvių Fondas. Ačiū!