Aukos/Donations
Žinių kalendorius
2019 m. gegužės mėn.
S Pr A T K Pn Š
« Bal    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Žinių archyvas

Jau kelinti metai iš eilės, Milwaukee, WI lituanistinėje mokykloje Nauja Karta kalėdinis renginys tampa viena iš didžiausių ir iškilmingiausių švenčių mokykloje. Prieš keletą metų buvo nuspręsta tą pačią dieną švęsti Kūčias prie tradicinio Kūčių stalo ir kartu šv. Kalėdas, su kalėdine programa ir Kalėdų senelio apsilankymu. Tad ir šiais metais, vaišės, dovanos, pasirodymai ir linksmybės liko įsimintinos.

Būti maža lituanistine mokykla turi tam tikrų privalumų. Kadangi pačios mokyklos šeimų būrys gan mažas, o patalpas turime geras, į Kūčių ir šv. Kalėdų renginį galime ir norime pasikviesti šeimas iš vientinių lietuvių, kurie dėl vienų ar kitų priežaščių nepriklauso mūsų mokyklai, bet ją palaiko. Šiais metais bendras skaičius buvo arti keturiasdešimties žmonių, kuriuos visus galėjome susodinti prie vieno Kūčių pietų stalo. Vaišes pradėjome bendra malda, bei visuotiniu kalėdaičio laužymu. Laikydamiesi tradicinių Kūčių vakaro papročių, valgėme tik žuvies ir daržovių patiekalus, gėrėme kisielių. Muzikos mokytoja Fausta Urbonienė pasakojo visiems apie įvairias Kūčių vakaro tradicijas Lietuvoje.

Pasibaigus Kūčių pietums, mokytoja Fausta užsiminė apie Kalėdų senelį. Teko jam paskambinti telefonu ir pasiteirauti, ar jis žada atvykti šiandien į mūsų mokyklą. Išaiškėjo, kad Kalėdų seneliui pavyko per kaminą įlysti į mokyklą ir dabar jau jis yra labai arti. Visi vaikai puolė ieškoti Kalėdų senelio, kuris greitai pasirodė lifte. Kiek vaikams buvo džiaugsmo išvydus jį gyvą ir sveiką!

Vaikai pasiūlė Kalėdų seneliui prisėsti, o jie, pavirtę žaislų istorijos personažais ir aspsupę jį ratu, pristatė trumpą programėlę su įvairiomis dainomis ir kitais muzikiniais pasirodymais. Kalėdų senelis, patenkintas vaikais, dalino jiems dovanas. Tačiau kaip ir įprasta Lietuvoje, daugelis vaikų prieš gaudami dovaną, demonstravo jam įvairius talentus. Kas atnešė nupieštus savo piešinius, kas deklamavo, kas skambino pianinu, kas dainavo.

Likę patenkinti ir dėkingi, vaikai išlydėjo Kalėdų senelį keliauti toliau pas kitus vaikus. Šventė šiais metais buvo graži, šilta ir linksma. Lauksime visų ir vėl mokykloje po kalėdinių atostogų.

Kristina Puotkalyte-Gurgel, “Naujos Kartos” vadovė.