Šiais inovacijų laikais sudominti jaunąją kartą tradiciniais mokymo būdais darosi išties nelengva, tad ugdymo specialistai nepaliauja ieškoti inovatyvių ugdymo sprendimų. Lietuvoje „Minecraft“ žaidimą prieš porą metų išgarsino nuskambėjusi iniciatyva sukurti virtualioje erdvėje „Tesla Gigafactory“ baterijų gamyklos prototipą. Šiandien žaidime sukurta ir daugiau žymių objektų, tokių kaip Gedimino kalnas, Vilniaus katedra ar Valdovų rūmai. Žaidybinė edukacija dera su technologinėmis naujovėmis, mokina skaitmeninio raštingumo, o tai reikalinga norint paruošti gerus ateities specialistus, gebančius dirbti kintančioje aplinkoje.
Dinamiškame Minecraft Education Edition pasaulyje E-Mokyklos pradinių klasių mokiniai buvo pakviesti leistis į virtualų mokymosi nuotykį, kuris pranoko tradicinės klasės ribas. Per šią interaktyvią pamoką mokiniai ne tik įgyjo žinių, bet taip pat įvaldė bendradarbiavimo ir komandinio darbo meną. Edukacinės užduotys buvo įpintos į patį žaidimą. Šios užduotys programoje yra sukurtos aprėpti daugybę pagrindinių žinių sričių, būtinų pradinių klasių mokinių išsilavinimui. Platformoje pagrindinis dėmesys yra skiriamas mokymuisi bendradarbiaujant, skatinant mokinius pasidalinti pareigomis ir palaikyti vieni kitus, lavinti bendradarbiavimo įgūdžius, kurių jiems prireiks realiame pasaulyje.
Sausio 13-tosios pamokoje E-Mokyklos mokiniai buvo panardinti į virtualius Sausio 13-tosios įvykius. Mokiniai turėjo užduotį saugoti Vilniaus televizijos bokštą. Kad įgyvendintų užduotį, turėjo pastatyti barikadas, kad nepravažiuotų tankai, kurti laužus ir virti karštą arbatą, kad sušildytų žmones, susirinkusius ginti televizijos bokštą. Gale pamokos mokinių komandos turėjo pastatyti po simbolį, tai dienai prisiminti.
Taigi edukaciniai nuotykiai Minecraft Education Edition yra šiuolaikinė mokymo priemonė, kuri ne tik paįvairino ir suteikė žinių apie sausio 13-tąją, bet kartu buvo ir linksmas, įdomus, inovatyvus žaidimas.